سنگ اسپراخون

مشخصات ظاهری سنگ و موقعیت معدن

سنگ اسپراخون جزء سنگهای آتشفشانی یا سنگ های آذرین می باشد که بیرون پوسته زمین تشگیل می گیرد و از دسته سنگ های بیرونی است. جنس سنگ اسپراخون آندوزیت می باشد. معدن سنگ اسپراخون در اطراف شهر اسپراخون واقع شده است. 

سنگ اسپراخون، یکی از سنگ‌های آذرین و پرمصرف برای ساخت و سازها و تزئینات است. اسپراخون، تخریبشدگی‌ها و نافرهنگی‌هایی در سنگ را تشکیل می‌دهد و به صورت پوسته‌هایی ریز و ناقص در سطح سنگ شناور می‌شود.

ساختار اسپراخون متنوع است و ممکن است حاوی تکه‌ها و پوسته‌ها با ضخامت‌ها و اندازه‌های متفاوت باشد. معمولاً این سنگ در رنگ‌های متفاوتی مانند خاکستری، قهوه‌ای، نارنجی و مشکی یافت می‌شود.

از سنگ مرمریت لاشتر و گرانیت مروارید مشهد هم میتوانید دیدن کنید.

فضاهای مناسب جهت استفاده از سنگ بازالت و ابعاد آن 

سنگ اسپراخون عمدتا در ابعاد 40در40 و 40 طولی تولید و عرضه می گردد. ازسنگ اسپراخون می توان در کف و بدنه تمامی فضا ها استفاده کرد. سنگ اسپراخون همانند سنگ بازالت ساب پذیری کمی دارد. سنگ اسپراخون معمولا به صورت هوند ، شیارخورده و خام بریده و تولید می شود. سنگ اسپراخون دارای مقاومت بالایی بوده از این رو استفاده از آن در کف فضاهای پر رفت و آمد و در معرض رطوبت توصیه می شود. سنگ اسپراخون برای محوطه های باغ و پارک و ویلا بسیار مناسب می باشد.. با توجه به تم رنگی خنثی سنگ اسپراخون ، ترکیب آن با سنگ های با رنگ های متفاوت آسان می باشد. همکاران محترم و پیمانکاران می توانند در صنایع سنگ البرز سنگ اسپراخون را در متراژ بالا ، فینیشینگ های متنوع ، کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب تهیه نمایند. 

از سنگ اسپراخون در ساخت و سازها برای پوشش دادن دیوارها، كف كاشي، كفپوش، در، پنجره و ملحقات ساختمانی استفاده می‌شود. همچنین، در طراحی پارک‌ها و فضاهای سبز، به عنوان فرش معابر و پیاده‌رو و همچنین در ساخت تمثال‌ها و آثار هنری به کار می‌رود.

از مزایای سنگ اسپراخون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت بالا در مقابل سایش و فشار
  • عدم حساسیت به تغییرات شرایط جوی اشعه‌ی ماوراء بنفش و املاح موجود در آب
  • رنگ‌آمیزی طبیعی بدون نیاز به استفاده از رنگ
  • ارائه ظاهری زیبا با تراکم بالا
  • قابلیت نگهداری چرمگی در برابر زمان
  • قابلیت شستشو و تمیز کردن آسان

با توجه به مزایا و استحکام سنگ اسپراخون، در صنعت ساخت و ساز و طراحی منظره به خوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و توسط معماران و طراحان استفاده می‌شود.

برای مشاهده سنگ مرمریت لاشتر کلیک کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت و سایزهای موجود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.