سنگ مرمریت لاشتر

مشخصات ظاهری مرمریت لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر دارای زمینه خاکستری تیره بوده و خطوط سفید روی آن جلوه خاصی به این سنگ می دهد. معدن سنگ مرمریت لاشتر در استان اصفهان قرار دارد. لاشتر به معنای “سنگ اشرافی” است و این نام به دلیل رنگ و ظاهر چشم‌نواز و بی بدیل آن استفاده شده است. سنگ مرمریت لاشتر دارای ترکیبی از دانه‌های معدنی کربنات کلسیم است که نتیجه ترسیب رسوبات دریایی در طول زمان است. به عنوان یک سنگ کاربردی، مرمریت لاشتر به خاطر رنگ زیبا، بافتی همسان و ظاهری طبیعی و خیره کننده، بسیار مورد علاقه قرار گرفته است.

انواع فرآوری سنگ لاشتر

سنگ مرمریت لاشتر به صورت سابیده ، تیشه شده (دستی و ماشینی) ،بوش همر(سند بلاست) و هوند فرآوری می گردد. سنگ لاشتر سنگ شناخته شده ای بوده و سابقه استفاده از آن طولانی می باشد. در گذشته از این سنگ بیشتر به صورت تیشه شده و در فضاهای بیرونی استفاده می شده ولی با توجه به پیشرفت دستگاه های سنگبری و بالا رفتن کیفیت ساب زنی و برش و رنگ خاص  سنگ مرمریت لاشتر استفاده از آن به صورت سابیده در فضاهای مختلف افزایش یافته است

مشخصات فیزیکی سنگ لاشتر

با توجه به تراکم بالای سنگ مرمریت لاشتر طبیعتا ساب پذیری آن نیز بالا می رود. با توجه به جذب آب پایین  و مقاومت سایشی بالای سنگ مرمریت لاشتر از این سنگ می توان در کف فضاهای تجاری ، اداری ، مشاعات و در کل در فضاهای پر رفت و آمد و در معرض شست و شو استفاده کرد. 

با توجه به مشخصات این سنگ، می توان از آن در دیواره و کف حمام و سرویس بهداشتی و همچنین صفحه کابینت استفاده کرد.

قیمت سنگ لاشتر

قیمت سنگ مرمریت لاشتر با توجه به ابعاد ، ضخامت و کیفیت فرآوری و سورت آن تعیین می گردد به این صورت که با بالا رفتن کیفیت ساب و برش و بالا رفتن ابعاد و ضخامت آن قیمت سنگ مرمریت لاشتر نیز افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که با توجه به رنگ خاص این سنگ و نیز مقاومت بالای آن در سالهای اخیر طراحان و سازندگان در استفاده از این سنگ استقبال بیشتری کرده اند.

ابعاد متداول برش سنگ

ابعاد متداول این سنگ عبارتند از 40 طولی ،40*40 ، 60*60 ، 60*120 ،60طولی و اسلب و پله می باشد. سنگ مرمریت لاشتر بنا به درخواست مشتری در سایزها و ضخامت های مختلف به صورت پالت شده و یا کامیونی عرضه میگردد.

مهمترین استفاده از سنگ مرمریت لاشتر در صنعت ساختمان و دکوراسیون است. از آن برای ساخت کف پوش، پله ها، پیاده‌روها، زیرسازیها، سنگ قبر، پرده هوا، آتیش‌شوی و دیگر اجزای داخلی و خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. همچنین، به عنوان یک سنگ قیمتی، مرمریت لاشتر مورد استفاده در جواهرات و زیورآلات قرار می‌گیرد.

برای مشاهده سنگ گرانیت مروارید مشهد کلیک کنید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت و سایزهای موجود با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.