سنگ اسلب مجموعه البرز
سنگ اسلب
می 17, 2022
سنگ طوسی مجموعه البرز
سنگ طوسی
می 21, 2022
سنگ کوبیک مجموعه البرز

سنگ البرز معرفی و ارائه بهترین سنگ های کوبیک برای فضاهای مختلف ساختمان

سنگ کوبیک

به سنگ های مکعبی شکل با ضخامت زیاد و طول و عرض نسبتا کوچک گفته می شود. این سنگ در شکل های مختلف در بازار ارائه می گردد که عبارتند از 4 طرف برش و دو طرف گیوتین که به صورت منظم و غیر منظم هستند و یا 6 طرف برش که به صورت گوشه گرد (تامبل شده ) و گوشه تیز هستند. انواع سنگ ها را می توان به شکل کوبیک تولید و ارائه کرد ولی با توجه به اینکه از این سنگ در فضاهای باز و پر رفت وآمد استفاده می شود این نوع سنگ از جنس گرانیت مناسب ترین گزینه می باشد. از مزایای این سنگ می توان مقاومت بالای آن و تحمل وزن های زیاد و همچنین مقاومت در برابر فرسایش نام برد.

                   
مزیت سنگ گرانیت کوبیک نسبت به قطعات پیش ساخته بتنی این است که سنگ کوبیک به دلیل بافت یکپارچه آن مقاومت بیشتری در برابر سایش وشکستگی دارد درحالی که سطح قطعات پیش ساخته بتنی دچار سایش و تغییر شکل ظاهری و خوردگی شده و به مرور فرسوده می شود.
با توجه به اینکه سطح این سنگ صیقلی شده نیست برای محوطه های خارج ساختمان که باید ضد لغزش باشند بسیار مناسب می باشد. استفاده از این سنگ برای مسیر خودرو و رمپ ها به دلیل مقاومت بالا پیشنهاد می شود. این نوع سنگ برای استفاده در محوطه های پارک، سنگفرش پیاده راه و محوطه باغ و ویلا بسیار مناسب می باشد. سنگ کوبیک در مجموعه صنایع سنگ البرز در رنگ های متنوع از قبیل زرد ، قرمز ، خاکستری ، مشکی ، سفید و قهوه ای و… و همچنین سایزهای مختلف قابل تولید و ارائه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.