سنگ چینی الیگودرز
سنگ چینی الیگودرز
اکتبر 30, 2021
سنگ کوبیک مجموعه البرز
سنگ کوبیک
می 19, 2022
سنگ اسلب مجموعه البرز

سنگ البرز معرفی و ارائه بهترین سنگ های اسلب برای فضاهای مختلف ساختمان

نحوه تولید سنگ اسلب

سنگ های طبیعی بعد از استخراج از معدن عموما به دو صورت برش خورده و پس از آن فرآوری می گردند که عبارتند از قله بری و اره بری که تفاوت آنها در نوع دستگاه های مورد استفاده می باشد. در برش سنگ با دستگاه قله بر که با تیغه های دایره ای شکل با قطر های مختلف انجام می شود. حداکثر عرضی که از سنگ در این روش می توان داشت 80 سانتیمتر می باشد.

برش سنگ بادستگاه اره بر و وایر کات توسط تیغه های صاف و موازی یکدیگر صورت می گیرد. با دستگاه برش سنگ اره بر می توان کوپ های سنگ را به صورت ورقه ورقه و در ابعاد بزرگ برش داد. سنگ اسلب به سنگ های با ابعاد بزرگ و ورقه ای که یک بعد آن بیشتر از 80 سانت باشد گفته می شود. طبیعتا با توجه به توضیحات بالا این نوع سنگ توسط دستگاه برش اره بر و وایر کات تولید می شود.

 

 

ابعاد سنگ اسلب

عرض این سنگ معمولا بین 1.5 متر الی 2 متر و طول آن بین 1.8 الی 3 متر می باشد. قاعدتا این سنگ از سنگ های با ابعاد بزرگ و شش طرف برش گرفته می شود.

 

قیمت سنگ اسلب

قیمت این سنگ نسبت به سنگ تایل با توجه به اینکه باید از سنگ کوپ قواره با سلامت بالا که قیمت بالاتری نسبت به سنگ خام دو کوپ و لاشه دارد بریده شود و همچنین هزینه فرآوری بالاتری نسبت به سنگ تایل دارد، بالاتر می باشد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت سختی برش و فرآوری می باشد به عنوان مثال برش سنگ گرانیت نسبت به مرمریت سخت تر می باشد و در نتیجه قیمت سنگ اسلب گرانیت از سنگ اسلب مرمریت بالاتر می باشد.

 

موارد استفاده از سنگ اسلب

از این سنگ با توجه به جنس آن می توان در کف و بدنه فضاهای مختلف استفاده کرد. به طور کلی با افزایش سایز سنگ زیبایی آن دو چندان می شود از این رو استفاده از این نوع سنگ در پروژه های خاص و لوکس افزایش یافته است. در شرایط خاص این نوع سنگ به صورت بوک مچ و فور مچ تولید می شود.
گروه سنگ البرز ارائه دهنده انواع سنگ های اسلب مرمریت ، گرانیت و کریستال مناسب برای کانترتاپ ،صفحه کابینت ،کف آسانسور و کف و بدنه فضاهای مختلف می باشد.

            

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.