سنگ کوبیک مجموعه البرز
سنگ کوبیک
می 19, 2022
سنگ بازالت مجموعه البرز
بازالت
می 24, 2022
سنگ طوسی مجموعه البرز

سنگ البرز معرفی و ارائه بهترین سنگ های طوسی برای فضاهای مختلف ساختمان

سنگ طوسی

 

موقعیت معدن:

معدن سنگ طوسی دایموند سیلک دراستان خراسان جنوبی و شرق شهر بیرجند (بطور دقیق تر در ۴۵ کیلومتری شهرستان درمیان به مرکزیت اسدیه به سمت سد رزه ) واقع شده است.

در سه محدوده کارگاهی استخراج سنگی یکدست با ضریب جذب آب پایین و دارای مقاومت فشاری بالا و ساب پذیری مطلوب در آن انجام می گردد.

مشخصات ظاهری:

سنک مرمریت طوسی دایموند سیلک دارای زمینه رنگی طوسی تیره می باشد که دارای سورت هایی با خطوط طلایی و سفید و بدون خطوط طلایی می باشد. با توجه به اینکه رنگ این سنگ تقریبا در طیف رنگی خنثی قرار می گیرد و ست کردن آن با رنگ های دیگر راحت تر می باشد.

سنگ طوسی

فضاهای مناسب جهت استفاده:

این نوع سنگ در دسته مرمریت ها قرار می گیرد و با توجه به اینکه تمامی سنگ های مرمریت پایه آهکی هستند استفاده از آن در فضاهای خارجی ساختمان توصیه نمی شود. از این نوع سنگ می توان در کف فضاهای مسکونی ،تجاری و بدنه دیواره ها ی راه پله و پارکینگ و…. استفاده کرد. این سنگ جزء مستحکم ترین سنگ های مرمریت داخل کشور می باشد.جذب آب سنگ ذکر شده نسبتا پایین می باشد.

                             

 

ابعاد موجود:

صنایع سنگ البرز سنگ طوسی دایموند سیلک را به صورت اسلب و تایل جهت ارائه به مشتریان و همکاران محترم تولید مینمایید. سایزهای متداول این نوع سنگ تایل عبارتند از 40 طولی و 40*40 و…. و سایز های بزرگتر نیز از اسلب برش و آماده می گردد.

از سنگ های مشابه سنگ طوسی دایموند سیلک می توان سنگ مرمریت پرشین سیلک را نام برد که زمینه روشن تری نسبت به سنگ طوسی دایموند سیلک دارد ولی مشخصات فیزیکی مشابهی با هم دارند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.